PGNiG partnerem Karty Dużej Rodziny

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieruszowie informuje, że nawet 3 tys. zł – na takie dofinansowanie zakupu kotła gazowego mogą liczyć rodziny wielodzietne w ramach programu Karta Dużej Rodziny.

A wszystko dzięki podpisaniu umowy ze spółką Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, która została partnerem KDR.

Oferowane przez PGNiG dopłaty do wymiany dotychczasowych źródeł ciepła na kotły gazowe wpisują się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne. Z dofinansowania będzie mogło skorzystać w sumie 11 tys. gospodarstw domowych. 10 tys. z nich może liczyć na wsparcie w wysokości 1000 zł. Większe dofinansowanie PGNiG przewidział dla tysiąca posiadaczy Karty Dużej Rodziny, którzy mogą otrzymać wsparcie do 3000 złotych.

Wnioski o dofinansowanie

Wnioski na dofinansowanie będzie można składać w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja br. Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem będą musiały zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a także zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.

MGOPS w Wieruszowie przypomina również o tym, że od początku 2018 roku KDR jest dostępna także w wersji elektronicznej. Dzięki temu rodziny wielodzietne mogą korzystać z KDR w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych. W 2019 roku uprawnienie do Karty Dużej Rodziny zyskają wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej troje dzieci.

Informacji dotyczących KDR udziela Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wieruszowie pod nr tel.: 62 784 15 54 wew. 24 oraz na http://mgops.pl/karta-duzej-rodziny/ zapraszamy do kontaktu.